para wznosząca toast

Jak dobrze wypaść na wyjeździe integracyjnym?

Czeka Cię wyjazd integracyjny z Twoimi współpracownikami i współpracowniczkami, ale nie wiesz, jak się do niego przygotować? Bez obaw, jest kilka prostych kroków, które pozwolą Ci wypaść i jak najbardziej skorzystać ze wszystkiego, co dać może Ci tego rodzaju event. Oto, które pomogą Ci świetnie zaprezentować się podczas imprezy team buildingowej, ale i dobrze się bawić bez obaw o to, że popełnisz jakąś gafę

Otwartość to klucz do wszystkiego

Istnieje spora szansa, że cokolwiek czeka nas w trakcie aktywności integracyjnych, będzie to nowe doświadczenie. Podczas wyjazdu integracyjnego z pewnością będziemy mieć okazję spróbować czegoś nowego – czy to nowej potrawy, aktywności lub zabawy. Pozwólmy sobie na otwartość wobec takich wyzwań i podarujmy sobie możliwość dobrej zabawy w trakcie ich doświadczania. Może to być wspaniała okazja, aby poznać nowych ludzi i nauczyć się czegoś nowego.

Pokaż, że Ci zależy

Nawet, jeśli impreza integracyjna ma nieco luźniejszą formę, nie zapominajmy o angażowaniu się we wszystkie jej etapy. Nie zapominajmy, że wyjazd integracyjny to nie tylko czas na odpoczynek, ale również okazja do budowania relacji z kolegami z pracy. Bardzo dobrym pomysłem jest ochoczy udział we wszystkiego rodzaju warsztatach, szkoleniach czy zabawach, a także w rozmowach z innymi uczestnikami. Poznanie koleżanek i kolegów z pracy z tej innej, nieco mniej formalnej strony, może być kluczem do zbudowania doskonałych relacji, co koniec końców przełoży się na wyniki i atmosferę w miejscu pracy.

Relaks przed, relaks po

Ważnym elementem przygotowania do wyjazdu integracyjnego jest… odpoczynek przed takim wydarzeniem. Event integracyjny może być czasem pełen wrażeń i emocji, więc ważne jest, by podejść do niego z wypoczętym ciałem i umysłem. Spróbujmy w miarę możliwości przespać się przed wyjazdem, a także zadbać o swoje zdrowie i kondycję czy to poprzez ćwiczenia, czy nieco zdrowszą dietę. 

Pozytywne nastawienie kluczem do wszystkiego

Przekonanie o tym, że przedsięwzięcie tego typu będzie mieć dla nas dużo korzyści i będziemy je dobrze wspominać, to absolutna konieczność. Nasz nastrój może mieć duży wpływ na to, jak dobrze wypadniemy podczas kilkudniowego wypadu z naszą kadrą. Starajmy się być pozytywnie nastawieni i cieszyć się każdą chwilą. Odepchnięcie negatywnych myśli i emocji pozwoli nam skoncentrować się na dobrej zabawie.

Spodziewaj się niespodziewanego

Niespodziewane sytuacje pojawią się niemal na pewno. Podczas wyjazdu integracyjnego zawsze może padać deszcz, plany mogą ulec zmianie lub pojawić mogą się nowi uczestnicy. Nie zniechęcajmy się do takiego przebiegu wypadków, a raczej starajmy się czerpać z niego same pozytywy. Pamiętaj, że to nie plany są najważniejsze, ale dobre towarzystwo i wspólna zabawa.